Statek Výštice

Venkovní prostory

V areálu statku se nachází hřiště pro volejbal, nohejbal a další menší sporty, jako jsou například badminton, frisbie a podobné. Udržované travnaté prostory jsou jako dělané například pro petanque, ale může se na nich hrát fotbálek, softbal a spousta jiných tradičních i netradičních her, například kroket nebo ruské kuželky.

 

V přilehlém lese bývá po domluvě celosezónně postaven nízký lanový park, kde svou obratnost mohou po zaškolení vyzkoušet skupiny, ale také jednotlivci.

Rybník má čistou vodu a je koupací, možností je také svezení na kánoích.

Pro různé sportovní aktivity můžeme zapůjčit i vybavení, jsme připraveni na již zmiňované sporty volejbal, nohejbal, badminton, fotbálek, petanque, ale je zde i možnost zahrát si stolní tenis nebo vyzkoušet si oblíbený sport kovbojů - házení podkovou na železný kůl.

V případě zájmu je samozřejmě možné i opékání buřtů nebo grilování.

V zimě je po odhrnutí sněhu možné bruslení nebo hokej na rybníce, v okolí je možné běžkování a u Lipna jsou v dojezdové vzdálenosti sjezdovky.

Statek má vlastní rozlehlé parkoviště a na něm i přípojky pro karavany.

Vnitřní prostory

Semináře, přednášky nebo vnitřní hry je možno uskutečnit v sále, který má kapacitu až 80 míst. Pro nejmenší děti je v něm i hrací koutek. Sál je připraven pro použití ozvučovací techniky a je v něm možno použití promítacího plátna.

Stůl na stolní tenis je skládací a připraven na hru je během několika minut.

 

Druhou variantou vnitřních prostor je jídelna s kapacitou 60 míst u stolů. V obou místnostech může hrát i živá hudba.

Sauna

Nově vybudovaná sauna, umístěná mimo aktivní prostory statku, v klidové zóně, nabízí návštěvníkům krásné místo k relaxaci. Některými je nazývána chatou u jezera, kapacita sauny je cca 12 osob. Jedná se o finskou saunu s vnitřní teplotou v potní místnosti okolo 90°C a venkovním ochlazováním. Prostěradla v případě potřeby zapůjčíme.